תתני לאב לראות את בתו או שתיקנסי

תתני לאב לראות את בתו או שתיקנסי

בפסיקה נדירה קבע בית הדין הרבני: "האם תיקנס באלף שקלים אם לא תיתן את בתם המשותפת לאב בזמן הסדרי הראיה שקבע בית המשפט".

בימים האחרונים יצא בית הדין הרבני בפסיקה נדירה ולא שגרתית, במסגרתה סירובה של אם לתת לאב את בתם המשותפת בזמני המשמורת של האב על פי קביעת בית הדין, יגרור קנס כספי בגובה של עד אלף שקלים.

ראשיתו של הסיפור לפני כשמונה שנים ,אז התחתנו בני הזוג מאשקלון המשתייכים למגזר החרדי. לאחר כשש שנות נישואים החליטו השניים לפרק את החבילה. בהחלטת בית הדין הרבני נקבע כי ילדתם –אז כבת ארבע –תימסר להם במשמורת משותפת. במשך קרוב לשנתיים התנהלו הסדרי הראייה בצורה סבירה. אלא שבחודשים האחרונים החליטה האם כי האב לא מספק כראוי את צרכי ילדתו, וגמרה אומר בליבה להילחם בעצם המפגשים בין השניים. בחג הפסח האחרון הגיע האב לקחת את בתו בכפוף להסדרי הראיה, אולם האם סירבה למסור אותה לידיו, מספר ימים לאחר מכן התסריט חזר על עצמו שוב.

האב ההמום החליט לעשות מעשה, ובמשך כחודשיים נפגש עם בתו במקומות מסתור ללא ידיעת האם. בצר לו פנה לאחרונה לעורך הדין נתנאל מויאל מאשקלון, בבקשה כי יסייע לו להשיב את חייו לקדמותם ולראות את בתו בצורה מסודרת. בדיון שנערך לאחרונה קיבל בית הדין הרבני את גרסת האב, וסתר מכל וכל את טענותיה של האם לפיה האב לא ראוי לטפל בבתו. במהלך הדיון אף נזף אב בית הדין באם, ובהחלטתו החליט לקנוס את האם על כל ביקור אותו תמנע מאבי בתם המשותפת, "מתרים באם שתקיים את הסדר הראי בקפדנות", כך בהחלטה."בית הדין יחייב את האם בסך 500 שקלים חדשים על כל ביקור בימי החול שיתבטל וסך 1,000 שקלים על כל שבת שהאב לא יקבל את הילדה".

השארת תגובה